ORAY Prefabrik'in Tarihi

ORAY Prefabrik A.Ş., 2000 yılında kurulduğundan bu yana prefabrik yapı sektöründe birçok firmaya hizmet vermektedir, özellikle prefabrik yapılar, konteynerler, modüler şantiye binaları, ağır ve hafif çelik yapıların üretimi ve montajı konusunda uzmanlaşmıştır.

Hakkımızda

ORAY Prefabrik A.Ş., 2000 yılındaki kuruluşundan itibaren prefabrik yapı sektöründe birçok şirkete hizmet vermektedir. Öncelikle prefabrik yapı olmak üzere, konteyner, modüler şantiye binaları, ağır çelik (yapısal çelik), hafif çelik ve havuz konteyner yapılar gibi prefabrik yapıların üretimi ve montaj-demontajı yanı sıra hafif çelik yapılar hususunda verdiği hizmetlerle ORAY Prefabrik yurtiçinde ve yurtdışında inşaat firmaları için şantiye kurulumları ve diğer alanlarda çalışmalar yürütmektedir. 2005 yılı başında sektördeki çeşitli firmalarda tasarım, üretim, pazarlama ve kalite yönetim bölümlerinde yönetici olarak çalışmış, uluslararası birçok projede imzası olan genç ve dinamik mühendis, kalite uzmanı ve mimarları bünyesine katarak gelişmiş, 2007 yılında ISO 9001 Kalite Yönetim Sisteminin uygulanmaya başlanması ile bu gelişme olumlu yönde ivme kazanmıştır.

2008 yılında, ORAY Prefabrik bu gelişmenin devamı olarak ilk üretim fabrikasını Ankara 2. ve 3. organize sanayi bölgesinde tamamlamıştır. Oray Prefabrik sektörde güvenilir ve doğru adımlar atarak 2012 yılında bünyesine 2. Fabrikayı ekleyerek üretim alanını 11650 m2’ye yükseltmiştir. Oray prefabrik, dışarıya bağımlılığını azaltabilmek adına gerekli makineleri de bünyesine katarak zengin makine parkuru ile rakiplerinin önüne geçmeyi amaçlamıştır. Bu doğrultu da 2017 yılında 3. Fabrikasını da açarak 2. Ve 3. Organize sanayi bölgesin de 40.000 m2 alan üzerine kurulu, üretim alanı 19950 m2’ye çıkartılarak yıllık prefabrik, konteyner, çelik ve hafif çelik üretim kapasitesi yaklaşık iki katına ulaşmıştır.

2022 yılında ORAY Prefabrik olarak çevreye olan sorumluluğumuzu bir adım daha ileri taşıyarak, fabrikamızda 1.137,96 KWp kapasiteli bir Güneş Enerjisi Sistemi (GES) kurduk. Bu yenilikçi adım, sürdürülebilir enerji kullanımını teşvik ederek, enerji verimliliğimizi artırmamıza ve karbon ayak izimizi azaltmamıza olanak tanıdı. Ayrıca, araç filomuzun bir kısmını elektrikli araçlarla değiştirerek çevresel sürdürülebilirliğe olan bağlılığımızı güçlendirdik. Bu gelişmeler, ORAY Prefabrik’in sektördeki öncü rolünü pekiştirirken, yeşil ve temiz bir geleceğe yatırım yapma konusundaki kararlılığımızı da göstermektedir. Oray Prefabrik, kadrosuyla ve yaptığı çalışmalarla gün geçtikçe gelişmeye devam etmektedir.

Hasan Hüseyin ALDEMİR
ORAY PREFABRİK A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

KALİTE POLİTİKASI

Uluslararası standartlarla örtüşen kalite politikamızın önceliği kaliteli, ekonomik ve hızlı çözümler üretmek. Bu standartları korurken bir yandan da tüm süreçlerimizi hızlı bir şekilde iyileştirmek. Sürekli eğitimlerle gelişerek, kaliteyi bir kültür olarak benimsemek. Tedarikçilerimizle birlikte gelişmek. Ar-ge çalışmalarına gereken önemi vermek. İş sağlığı ve güvenliğini her zaman ön planda tutmak. Bütün bunların yanı sıra çevreye saygılı olarak çevreyi korumak adına gerekli önlemleri almak. Sosyal sorumluluklarımızın bilincinde olmak. Bütün aşamaların, fabrikalarımızda üretimi yapılan prefabrik, çelik ve hafif çelik yapıların sektörde arz ettiği öneme layık gerçekleştiğinden emin olmak.

VİZYON

ORAY Prefabrik olarak, yapısal üretim sektöründe daima ileriye yönelik bir vizyonla hareket ediyoruz. Gelecekteki ihtiyaçları öngörerek, sürdürülebilir, çevre dostu, kalite odaklı ve ekonomik prefabrik ve çelik yapı çözümleri sunmayı amaçlıyoruz. Dünya genelinde tercih edilen bir marka olmak için sürekli olarak inovasyon yapmayı ve müşterilerimize değer katmayı hedefliyoruz.

MİSYON

Misyonumuz, müşterilerimize, iş ortaklarımıza ve topluma değer katmak için yüksek kaliteli prefabrik ve çelik yapılar sunmaktır. Kaliteden ödün vermeden, projelerimizi zamanında ve bütçe içinde tamamlamayı taahhüt ediyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına özgü çözümler geliştirmek ve sürekli müşteri memnuniyetini sağlamak için çaba harcıyoruz. Aynı zamanda iş sağlığı, güvenliği ve çevresel sürdürülebilirlik konularına da büyük önem veriyor, toplumumuza karşı sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz.

Kuruluştan Günümüze Önemli Dönüm Noktaları
2000

Kuruluş

ORAY Prefabrik A.Ş. kuruldu ve prefabrik yapı sektöründe hizmet vermeye başladı.

2005

Büyüme

Şirket, tasarım, üretim, pazarlama ve kalite yönetim bölümlerinde deneyimli genç mühendis, kalite uzmanı ve mimarları bünyesine kattı.

2007

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi uygulanmaya başlandı, bu gelişme şirketin büyümesine olumlu etki yaptı.

2008

İlk Üretim Fabrikasının Açılışı

ORAY Prefabrik, Ankara 2. ve 3. Organize Sanayi Bölgesi'nde ilk üretim fabrikasını tamamladı.

2012

İkinci Üretim Fabrikasının Açılışı

Şirket, ikinci fabrikasını ekleyerek üretim alanını 11.650 m²'ye çıkardı ve makine parkurunu genişleterek dışa bağımlılığını azalttı.

2017

Üçüncü Üretim Fabrikasının Açılışı

ORAY Prefabrik, 3. fabrikasını açarak toplam üretim alanını 19.950 m²'ye ve yıllık üretim kapasitesini iki katına çıkardı.

2022

Güneş Enerjisi Sistemi (GES) Kurulumu

Fabrikamızda 1.137,96 KWp kapasiteli bir Güneş Enerjisi Sistemi (GES) kurarak sürdürülebilir enerjiyi teşvik etti ve verimliliğini artırarak ve karbon ayak izini büyük oranda azalttı. Ayrıca, araç filosunun bir kısmını elektrikli araçlarla değiştirerek çevresel sürdürülebilirliğe olan bağlılığını güçlendirdi.

GÜNÜMÜZ
TOP